top of page

Kdo jsem:

Jmenuji se Monika Březinová a psíci mě provázejí celým mým životem. Táta byl myslivec a milovník jezevčíků,a tak nám vždy doma pobíhali dlouhé špagetky na krátkých nožkách. Trávila jsem s nimi dlouhé hodiny hraním a procházkami po lese. Pak, ale přišla střední a později i vysoká škola a já se odstěhovala do Prahy. Tam mi psí společnost začala scházet. Netrvalo to dlouho a už jsem si domů vezla dvouměsíční štěňátko křížence Jack Russella, kterou jsem pojmenovala Jabba.
A tady to všechno začalo.

 

S Jabbinkou to od začátku nebylo vůbec jednoduché. Její ustrašená povaha, reaktivita na mnoho podnětů a teriéří tvrdohlavost a temperament, pro mě v té době jako nezkušeného pejskaře byly opravdu oříšek. Nezačala jsem úplně ideálně a nevědomky vyrazila na klasický cvičák, kde se její problémy akorát prohloubily. To všechno mě přimělo hledat jinou cestu. Objevila jsem Péťu Pekárkovou z Clickdog, která mi ukázala metody pozitivního tréninku, metody které jsou k psíkům mnohem férovější. Díky tomu jsme k sobě s Jabbinkou nalezly cestu a musím říct, že jsme od té doby udělaly obrovský pokrok.

O rok a půl později jsem si z útulku pořídila svojí druhou fenku, Maggie. Je to kříženka zachráněná z nevhodných podmínek, kde první rok svého života strávila na řetězu. Neuměla si hrát, venku mě vůbec nevnímala. Dalo to zabrat, ale teď už je z ní suprový společník.

V roce 2023 přibyla do naší smečky tollerka Dixi. 

Se svými psíky jsem vyzkoušela už mnoho sportů. Přes agility (které už ze zdravotních důvodů s Jabbinkou neděláme), obedience, dogdancing, hoopers, nosework až po canicross.

Kynologii už se věnuji od roku 2015. Za tu dobu jsem absolvovala nespočet přednášek a seminářů a to našich tak i zahraničních trenérů. Neustále se snažím vzdělávat, abych vám mohla předávat jen ty nejlepší informace. 

image_6483441-8.JPG
bottom of page